Klientská sekce > Nápověda (FAQ) > Hosting > Freehosting > Doména .tk - Základní informace a řešení problémů


Doména .tk - Základní informace a řešení problémů
Základní informace:

Doména .tk je dostupná k registraci zdarma, pouze na základě potvrzení na emailu vlastníka (registranta). Doména se standardně prodlužuje a toto prodloužení je též zdarma. Periodou pro registraci a prodloužení je 1 rok.
Jelikož je prodloužení zdarma, doporučujeme si v klientské sekci aktivovat pro tyto domény automatické prodloužení. Vyhnete se tak expiraci domény a znefunkčnění Vaší webové prezentace.
Doménu .tk lze i zakoupit. V takovém případě, pokud je shodné doménové jméno již registrováno zdarma jimýn uživatelem, přechází vlastnická práva automaticky na platicího zákazníka.
Tato situace však v praxi téměř nenastává.

Tato doména má svá jistá specifika, které je dobré znát. K základním pravidlům používání .tk domény patří:

- Obsah umístěný na .tk doméně registované zdarma musí být veřejně dostupný všem na internetu. Tedy napříkald situace, kdy na .tk doménu je umístěn portál dostupný pouze přihlášeným uživatelům, lze považovat za porušení smluvních podmínek registru DOT.TK.
- Je vyžadována minimální aktivita (návštěnost) na webu. Vyžadovaná minimální aktivita se může měnit.
- Prodloužení .tk domény lze provést nejpozději 15. den před koncem platnosti domény. Poté je třeba provést novou registraci.

Celé znění podmínek (může být ze strany DOT.TK kdykoli změneno) volné registrace domény .tk lze najít zde: http://www.freenom.com/en/doc_tcfree_freenom_v0110.pdf


Jak aktivovat automatické prodloužení domény:


- Přihlaste se pod Váš účet v klientské sekci: https://zikum.cz/members/
- V horním menu klikněte na odkaz "Moje domény"

- Vyberte požadovanou doménu a klikněte na tlačítko "Spravovat" 
- Přejděte na záložku "Automatické obnovení"
- Klikněte na tlačítko "Povolit automatické obnovení"


Nyní se doména automaticky prodlouží před datem expirace.


Co dělat, pokud neobdržím email od DOT.TK:

Může se stát, že email ohledně potvrzení registrace doménového jména nedorazí. Tento email je zasílán ze strany registru DOT.TK (nikoli námi).

V takovém případě nejdříve prohledejte Vaši emailovou schránku a také složku SPAM. Dále zkontrolujte, zda jste při registraci zadali správnou emailovou adresu (zda neobsahuje překlepy).
Pokud email stále nebude možné dohledat, obraťte se prosím na naši podporu prostřednictvím zaslání dotazu přes náš kontaktní formulář: https://zikum.cz/members/contact.php
Ideálně doporučujeme vytvořit nový tiket pro naši podporu přímo pod Vaším zákaznickým účtem (Hlavní přehled > tlačítko "Vytvořit nový tiket").

Pomohl Vám tento článek?

Přidat k oblíbeným Přidat k oblíbeným    Tisknout článek Tisknout článek

Přečtěte si také
phpMyAdmin (Zobrazeno: 1573)
Stručná pravidla provozu (Zobrazeno: 2502)
Odesílání emailů (Zobrazeno: 1651)