Popis výchozích adresářů a souborů

Po vytvoření hostingu je ve Vašem domovském adresáři automaticky vytvořeno několik souborů a podadresářů. Níže popisujeme jejich váznam a funkci. Smazání některých těchto souborů má většinou za následek nefunkčnost celého Vašeho virtuálního serveru. Doporučujeme tedy tyto soubory nemazat!


cgi-bin: Tento adresář slouží k nahrání Vašich skriptů v různých programovacích jazycích (Bash, Perl, Python). Díky CGI (Common Gateway Interface) pak mohou být zpracovány webserverem a použity na Vašem webu.

etc: Obsahuje specifická nastevení PHP pro Váš virtuální server. Typicky zde lze najít konfigurační soubory php.ini pro jendotlivé verze PHP. 

fcgi-bin: Tento adresář slouží k nahrání Vašich skriptů v různých programovacích jazycích (Bash, Perl, Python). Díky FCGI (Fast Common Gateway Interface) pak mohou být zpracovány webserverem a použity na Vašem webu.

logs: Obsahuje Logy přístupů na Váš virtuální server (access logs). Najdete zde také chybové logy (error logs). Chybové logy se stendardně nezapisují. Pro jejich povolení je třeba provést úpravu nastavení v administaci.

public_html: Zde se nachází všechny soubory Vaší webové prezentace. Jakékoli soubory a data, která mají být dostupná na webu (zpracována webserverem) je nutné nahrávat do této složky.

tmp: Složka pro umístění dočasných souborů.

users: Pokud přes Control Panel vytvoříte nového FTP, nebo email uživatele, jeho domovská složka bude umístěna zde.

soubory ssl.*: Tyto soubory se používají k zápisu informací o platných certifikátech a privátních klíčích na Vašem webu a jsou nutné pro provoz webu přes HTTPS. Doporučujeme tyto soubory nemazat a neupravovat ručně! Ke změně/editaci SSL certifikátu použijte vždy k tomu určené nabídky v administraci.

  • 59 Benutzer fanden dies hilfreich
War diese Antwort hilfreich?

Verwandte Artikel

PHP akcelerátory - nastavení

Na našem hostingu lze využít dvě metody pro urychlení běhu webu a...

Webhosting - odesílání emailů z webu

Výchozí zakázání funkce php mail():Z důvodů bezpečnosti je ve...