SSL Certifikáty

Seznam nabízených SSL Cerifikátů

Certifikační autorita Typy certifikátů Cena Objednat
Comodo Comodo EV, Comodo Essential, Comodo Instant, Essential Wildcard od 650.00 Kč Detail
Symantec Secure Site, Secure Site(EV) od 7890.00 Kč Detail
GeoTrust QuickSSL, Rapid SSL, BusinessID Wildcard od 560.00 Kč Detail
Thawte SSL 123 od 1390.00 Kč Detail
Let’s Encrypt Let’s Encrypt Domain Validated ZDARMA Detail

O SSL a certifikátech

Co je to SSL?

Protokol SSL (Secure Socket Layer) je technologie vyvinutá k zabezpečenému přenosu dat mezi klientem a serverem. Jako klienta si můžeme představit například zákazníka nakupujícího ve Vašem internetovém obchodě. Na straně serveru je pak Váš internetový obchod. Díky této technologii jsou včechna data vyměněná mezi těmito stranami zabezpečená tak, že nikdo cizí nemůže tato data přečíst a to i za předpokladu, že by došlo k zachycení komunikace. Nasazení SSL se neomezuje jen na webové servery. Naprosto stejně lze ochránit i Váš poštovní, nebo FTP server.

Proč mít důvěryhodný SSL certifikát?

Použitím certifikátu od některé z námi nabízených certifikačních autorit docílíte mnohonásobného navýšení důvěryhodnosti Vašeho webu a především ochráníte data a soukromí Vašich návštěvníků. Nejdůležitější vlastností certifikátů od všech důvěryhodných certifikačních autorit je jejich naprostá kompatibilita se všemi dnes používanými prohlížeči. Návštěvník takto zabezpečených stránek nebude nikdy obtěžován hlášením o (ne)důvěryhodnosti certifikátu.

Protokol HTTPS (tedy šifrovaná verze protokolu HTTP) je dnes navíc mnohými považován zcela správně za standard. Velké vyhledávače již například začínají weby podporující HTTPS zvýhodňovat ve výsledcích hledání.

Z těchto důvodů Vám na nabízíme jen osvědčené certifikáty od důvěryhodných autorit jako GeoTrust, Symantec (powered by VeriSign), Thawte a Comodo.

Nově podporujeme také certifikáty od autority Let’s Encrypt. Tyto certifikáty jsou důvěrohodné v naprosté většině dnes používaných prohlížečů. A co je nejlepší? Ke každému webhostingu u nás máte tento certifikát automaticky zdarma. Více informací se dozvíte v detailním popisu této certifikační autority a v naší nápovědě.

Mohu SSL certifikát zakoupený u ZIKUM používat i jinde?

SSL certifikáty zakoupené u nás je samozřejmě možné použít na libovolném serveru, nebo hostingu, který podporuje SSL (Secure Socket Layer).